Байерн (Мюнхен) разнебити у дома Хофенхайм със 7:1 в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата. Така баварците повдигнаха малко самочувствието си преди реванша от 1/8-финалите в Шампионската лига срещу Базел, от който загубиха в първия им сблъсък с 0:1.

Играчите на Юп Хайнкес започнаха вихрено мача на „Алианц Арена” и още в 5-ата минута Марио Гомесе се разписа от близка дистанция за 1:0. Седем минути по-късно капитанът на домакините Филип Лам бе спънат в наказателното поле на Хофенхай, а Ариен Робен реализира хладнокръвно отсъдената дузпа за 2:0. В 18-ата минута пък Тони Кроос направи резултата 3:0 след премерен удар от границата на наказателното поле. В този момент баварците вече си бяха решили мача, но гладът им за още попадения не стиха и до края на първата част те реализираха още две. В 29-ата минута Ариен Робен се възползва от асистенция на Франк Рибери и реализира втория си гол в мача за 4:0. Второ попадение вкара и Марио Гомес в 35-ата минута след ново извеждащо подаване на Рибери – 5:0. След почивката в 48-ата минута Гомес оформи и своя хеттрик, вкарвайки за 6:0 след асистенция на Робен. Десет минути по-късно дойде и редът на Франк Рибери, който след два голови паса най-накрая и сам реализира за 7:0, а подаването за неговото попадение бе дело на Робен. В 62-ата минута своето завръщане в състава на Байерн отбеляза Бастиан Швайнщайгер, който дълго време лекуваше травма, а сега влезе на мястото на Томас Мюлер. През целия мач гостите играха безобразно, а Луис Густаво си отбеляза автогол в 85-ата минута за крайното 7:1 при опит да избие топката от краката на откъсналия се Райън Бабел. След разгромния си успех Байерн вече има 51 точки и изостава на 4 от лидера Борусия (Дортмунд), който е с мач по-малко и по-късно гостува на аутсайдера Аугсбург. Хофенхайм пък е 12-и с 30 пункта.

В друг интересен мач от кръга Волфсбург обърна на свой терен Байер (Леверкузен) с 3:1. „Аспирините” поведоха още в 3-ата минута, когато Шюрле подаде към Щефан Кислинг, който не сгреши за 0:1. „Вълците” обаче взеха постепенно нещата в свои ръце и в 33-ата минута Патрик Хелмес изравни за 1:1 след пас на Хасебе. В последната минута на първата част пък Манджукич изведе на страхотна позиция Ашкан Дежага, който направи обрата пълен – 2:1. И след почивката играчите а Феликс Магат продължиха да са по-активни, а в 61-ата минута Михал Кадлец си отбеляза автогол и оформи крайното 3:1. След успеха си Волфсбург е на 10-о място с 31 точки, докато Леверкузен запази петата си позиция със своите 40 пункта.

Кандидат за титлата до преди няколко кръга Борусия (Мьонхенгладбах) записа трети пореден слаб мач и завърши 0:0 пред собствена публика срещу борещия се за оцеляване Фрайбург. Бившият голмайстор на „Левски” Гара Дембеле остана на резервната скамейка на гостите. След подялбата на точките М’гладбах остава на трето място с 48 пункта, докато Фрайбург е 17-и с 22.

Изключително важна победа записа Кьолн у дома срещу Херта с 1:0. И двата тима са застрашени от изпадане и всяка точка от съществено значение за оцеляването им в Бундеслигата. Единственото и победно попадение за „козлите” вкара Кристиан Клеменс в 36-ата минута след подаване на Бречко. Любопитен факт е, че Кьолн завърши мача с 9 души след директните червени картони на Яяло в 65-ата минута и звездата Лукас Подолски в 75-ата минута, а Херта доигра мача с 10 човека, след като в 76-ата минута Леван Кобиашвили получи втори жълт картон. След успеха си Кьолн е 13-и с 28 точки, докато Херта е на 15-о място с 23 пункта.

Майнц пък надви у дома Нюрнберг с 2:1. Головете за домакините вкараха Николай Мюлер във 2-ата минута след асистенция на Чупо-Мотинг и египтянинът Мохамед Зидан в 22-ата минута. Това е шести гол на Зидан в шест мача с екипа на Майнц след пристигането му от Дортмунд през зимата. Точен за „франките” пък бе Даниел Дидави в 64-ата минута след пас на Буняку. След победата си Майнц е на 11-о място с 30 точки, докато Нюрнберг остава девети с 31 пункта.

Байерн (Мюнхен) - Хофенхайм 7:1
1:0 Марио Гомес (5), 2:0 Ариен Робен (12-дузпа), 3:0 Тони Кроос (18), 4:0 Ариен Робен (29), 5:0 Марио Гомес (35), 6:0 Марио Гомес (48), 7:0 Франк Рибери (58), 7:1 Луис Густаво (85-авт.)
10.03.12
16:30 ч.
Майнц 05 - Нюрнберг 2:1
1:0 Николай Мюлер (2), 2:0 Мохамед Зидан (22), 2:1 Даниел Дидави (64)
Волфсбург - Байер (Леверкузен) 3:1
0:1 Щефан Кислинг (2), 1:1 Патрик Хелмес (33), 2:1 Ашкан Дежага (45), 3:1 Михал Кадлец (61-авт.)