Байерн спечели първата си купа под ръководството на Пеп Гуардиола. На финала на “Телеком Къп” баварците победиха Борусия (Мьонхенгладбах) с 5:1.

Новото попълнение на Байерн Тиаго Алкантара вкара първия си гол. Той беше точен с гърди в 26-ата минута, когато направи 3:0. Преди него се разписаха Франк Рибери (17) и Филип Лам (23).

Двубоят се игра в две полувремена по 30 минути и в края на първата част Борусия (Мьонхенгладбах) върна едно попадение чрез Луук де Йонг, който се разписа от дузпа.

В 41-ата минута Ариен Робен също вкара гол за Байерн, а крайният резултат беше оформен в последната минута с попадение на Томас Мюлер.

В мача за третото място Борусия (Дортмунд) победи Хамбургер с 1:0. В предстоящата събота “жълто-черните” и Байерн излизат един срещу друг в мач за Суперкупата на Германия.