Лидерът в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) записа първо равенство за сезона. В баварското дерби от 12-ия кръг с Нюрнберг момчетата на Юп Хайнкес завършиха при 1:1.

Отборът от Мюнхен поведе още в третата минута, когато Марио Манджукич отбеляза 9-ия си гол за сезона и излезе начело при голмайсторите. Със същия брой е и Александър Майер от Айнтрахт (Франкфурт), но той има мач в повече.

Франките успяха да изравнят веднага след началото на второто полувреме благодарение на Маркус Фойлнер, който се разписа с удар отдясно и зарадва препълнения стадион в Нюрнберг. През последния четвърт час гостите упражниха натиск след изгонването на Гебхарт. В крайна сметка резултатът се запази непроменен и двата тима трябваше да се задоволят с по една точка.

С нея Байерн вече има 31 на върха в класирането, докато Клубът се изкачи до 14-а позиция с 12 т.

Борусия (Мьонхенгладбах) – Щутгарт 1:2
1:0 Щранцъл 7, 1:1 Харник 8, 1:2 Боуверс 72-авт.
Айнтрахт (Франкфурт) – Аугсбург 4:2
1:0 Мьолдерс 8-авт., 1:1 Агнер 33, 2:1 Коо 45, 3:1 Майер 52, 3:2 Мьолдерс 64, 4:2 Майер 75-дузпа
17.11.12
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 56 мача, 25 победи за Байер (Леверкузен), 17 равенства, 14 победи за Шалке 04
18.11.12
16:30 ч.
Вердер – Фортуна (Дюселдорф) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 42 мача, 18 победи за Вердер, 11 равенства, 13 победи за Фортуна (Дюселдорф)
18.11.12
18:30 ч.
Хофенхайм – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 8 мача, 3 победи за Хофенхайм, 1 равенство, 4 победи за Волфсбург

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК