Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Шампионът Байерн обърна у дома Борусия Мьонхенгладбах с 3:1 в мач от 20-ия кръг на германската Бундеслига и записа първи домакински успех над „жребчетата“ от 2021 година, оставайки на 2 точки зад лидера Байер Леверкузен преди сблъсъка им в следващия кръг на „Бай Арена“.

Още в 6-ата минута Лерой Сане прати топката в напречната греда с удар от близка дистанция. Четири минути по-късно отново Сане пробва късмета си. Този път ударът му премина встрани от вратата.

В 31-ата минута Хари Кейн стреля от границата на пеналтерията, но Мориц Николас се намеси. Нико Елведи (35) изненадващо даде аванс на гостите след асистенция на Сибачеу, но точно преди почивката Александър Павлович (45) изравни след пас на Томас Мюлер.

През втората част Хари Кейн (70) с глава вкара 24-ия си гол за сезона с екипа на баварците за пълния обрат, а Матайс Де Лихт (86) оформи крайния резултат след центриране на Лерой Сане.

Така Байерн събра 50 точки и остава на втората позиция във временното класиране, а Мьонхенгладбах отстъпи на 13-ата позиция с 21 точки.

Лидерът Байер Леверкузен нямаше проблеми при визитата си на Дармщат и спечели с 2:0 след попадения на нигериеца Натан Тела (33, 52) и асистенции на Алекс Грималдо и Флориан Виртц.

След успеха си „аспирините“ са на върха с 52 точки преди домакинството срещу Байерн в следващия кръг. „Лилиите“ остават на дъното с едва 11 точки.

В другите мачове от съботния следобед Бохум завърши 1:1 с гостуващия Аугсбург, Майнц загуби у дома от Вердер с 0:1, а Фрайбург отстъпи на Щутгарт с 1:3 в регионално дерби.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА!