ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Байерн победи трудно у дома Нюрнберг с 2:0 в баварското дерби от третия кръг на Бундеслигата. Головете за успеха отбелязаха Франк Рибери (68) и Ариен Робен (78). Така "Баварците" счупиха рекорда от пореден брой мачове без загуба в Бундеслигата. Тимът е с 28 поредни мача в немското първенство, в който не познава вкуса на загубата.

Официален дебют за домакините направи Марио Гьотце, закупен това лято от конкурента Борусия (Дортмунд) за 37 милиона евро. Гуардиола пък бе заложил на схема с трима защитници, шестима халфове и един нападател в лицето на Марио Манджукич.

През първата част Байерн доминираше, но първото по-сериозно положение за гол създадоха гостите от Нюрнберг, който удариха напречната греда зад Мануел Нойер греда в 15-ата минута след солова акция и удар на Даниел Гинцек от около 22 метра. Все пак и домакините получиха чудесна възможност да поведат в резултата, след като в 32-ата минута съдията Кристиан Дингерт отсъди дузпа след съприкосновение между Нилсон и Робен. Австрийският национал Давид Алаба обаче пропусна от бялата точка, след като вратарят на франките Рафаел Шефер отрази удара му. До края на полувремето домакините имаха инициативата, но не съумяха да се възползват от превъзходството си.

След почивката възпитаниците на Хосеп Гуардиола увеличиха натиска си, но фрапантни пропуски направиха записалият първи мач като титуляр за Байерн в Бундеслигата, Марио Гьотце, капитанът Филип Лам и Марио Манджукич. Гуардиола пусна в игра Томас Мюлер и Тони Кроос на мястото на съответно на Тиаго и Гьотце, а крепостта на франките най-накрая падна, след като в 68-ата минута Лам центрира отдясно и Франк Рибери с глава се разписа за 1:0. Голът даде допълнително спокойствие на домакините и в 78-ата минута Ариен Робен проби по дясното крило, напредна и от малък ъгъл вкара за 2:0. До края на мача Байерн намали оборотите и не се стигна до нови попадение.

С третия си пореден успех Байерн събра 9 точки и е на трето място във временното класиране. Нюрнберг все още няма победа този сезон и е на 11-а позиция с 2 пункта.

Байерн – Нюрнберг 2:0
1:0 Франк Рибери (68), 2:0 Ариен Робен (78)
24.08.13
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Борусия (Мьонхенгладбах) 4:2
1:0 Щефан Кислинг (23-дузпа), 2:0 Сидни Сам (28), 2:1 Мартин Щранцъл (54), 2:2 Хуан Аранго (57), 3:2 Сидни Сам (60), 4:2 Гонсало Кастро (72)
24.08.13
16:30 ч.
Хановер – Шалке 04 2:1
1:0 Саболч Хусти (15-дузпа), 2:0 Маме Диуф (42), 2:1 Адам Салай (55)
24.08.13
16:30 ч.
Хофенхайм – Фрайбург 3:3
1:0 Сеяд Салихович (9), 1:1 Оливер Зорг (13), 2:1 Кевин Фоланд (25), 2:2 Керим Гуеде (29), 2:3 Себастиан Фрайс (65), 3:3 Тобиас Щробъл (77)
24.08.13
16:30 ч.
Майнц – Волфсбург 2:0
1:0 Максим Чупо-Мотинг (60), 2:0 Николай Мюлер (78)
24.08.13
19:30 ч.
Херта – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 60 мача, 22 победи за Херта, 13 равенства, 25 победи за Хамбургер
25.08.13
16:30 ч.
Айнтрахт (Брауншвайг) – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 40 мача, 18 победи за Айнтрахт (Брауншвайг), 7 равенства, 15 победи за Айнтрахт (Франкфурт)