Байерн се измъкна с победа с 2:1 в мача си с Борусия (Мьонхенгладбах) от 15 кръг на Бундеслигата. Успех, който изкачи баварците на трето място, на три точки от върха.

Защитникът Холгер Бадщубер вкара победния гол директо от фаул в 75-ата минута и сложи край на серията на Борусия от пет поредни мача без загуба. Баварците пък вече са с 27 точки от 15 мача.

„Борусия изигра добър мач и през първото полувреме бе по-добрият отбор, заяви треньорът на Байерн Луис ван Гаал. – Ние играем по същия начин, както го правехме и преди. Разликата е, че сега вкарваме голове.”

Нападателят на баварците Марио Гомес даде аванс на тима си в 19-ата минута с удари с левия крак от 18 метра. Германският национал, който от началото на сезона се бори за титулярно място, се разписва в трети пореден мач на тима.

Борусия (Мьонхенгладбах) изпитваше затруднения в атака, но пропусна няколко удобни положения. Вратарят на Байерн Ханс-Йорг Бут отрази удар на Хуан Аранго в 27-ата минута, но минута по-късно бе безпомощен при удара на бранителя Роел Бруверс от близко разстояние. Аранго отново пробва да простреля Бут точно преди почивката, но вратарят на Байерн изби в корнер./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 15 КРЪГ
От петък, 4 декември
Байерн – Борусия (Мьонхенгладбах) 2:1
1:0 Марио Гомес (19), 1:1 Роел Бруверс (28), 2:1 Холгер Бадщубер (75)

16:30 часа Борусия (Дортмунд) – Нюрнберг
Баланс: 54 часа, 24 победи за Борусия (Дортмунд), 17 равенства, 13 победи за Нюрнберг

16:30 часа Хановер – Байер (Леверкузен)
Баланс: 20 мача, 4 победи за Хановер, 6 равенства, 10 победи за Байер (Леверкузен)

19:30 часа Айнтрахт (Франкфурт) – Майнц
Баланс: 15 мача, 7 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 8 победи за Майнц