Шампионът и актуален убедителен лидер Байерн изненадващо се издъни във втори пореден мач. Баварците завършиха 1:1 с Шалке 04 в Мюнхен в двубой от междинния 19-и кръг в Бундеслигата. Преди по-малко от седмица германският колос претърпя тежко поражение с 1:4 при визитата си на Волфсбург.

Баварците останаха в намален състав още в 17-ата минута, когато Жером Боатенг бе изгонен с директен червен картон, тъй като извърши нарушение като последен в отбраната срещу Сидни Сам и се стигна до дузпа за гостите. Ерик-Максим Чупо-Мотинг обаче изпълни посредствено 11-метровия наказателен удар и вратарят Мануел Нойер спаси.

С човек по-малко на терена Байерн трудно създаваше голови положения пред вратата на „миньорите” от Гелзенкирхен, които също на свой ред не застрашаваха сериозно Нойер.

След почивката в 66-ата минута се стигна до автогол на Шалке 04, но той бе отменен, тъй като страничният съдия бе вдигнал флага си, за да сигнализира, че топката е напуснала терена преди това. Последва корнер и след центрирането от него Ариен Робен (67) с глава даде преднина на домакините. Радостта на баварците обаче се оказа твърде кратка, тъй като по идентичен начин след корнер Бенедикт Хьоведес (72) също с глава изравни за 1:1. До края на мача съперниците явно не търсеха достатъчно настоятелно победата и поделиха по точка.

Байерн остава убедителен лидер с 46 точки и запазва преднината си от 8 точки пред втория Волфсбург. Шалке 04 е четвърти с 31 точки.

Байерн - Шалке 04 1:1
1:0 Ариен Робен (67), 1:1 Бенедикт Хьоведес (72)

Айнтрахт (Франкфурт) - Волфсбург 1:1
1:0 Щефан Айгнер (58), 1:1 Кевин де Бруйне (88)
04.02.2015
21:00 часа
Борусия (Дортмунд) - Аугсбург (Евроспорт 2 България)
Херта - Байер (Леверкузен)
Баланс: 38 мача, 8 победи за Херта, 12 равенства, 18 победи за Байер (Леверкузен)