Германският шампион Байерн размаза у дома Ростов с 5:0 в първия си мач от група "D" на Шампионската лига. Така баварците записаха 13-а рекордна домакинска победа в турнира, изпреварвайки по този показател Манчестър Юнайтед, който е с 12 последователни успеха на „Олд Трафорд”. За Ростов резерва бе бившият футболист на Лудогорец Андрей Препелица.

Очаквано Байерн взе инициативата от самото начало, но трудно намираше пролуки през сгъстената отбрана на гостите. В 28-ата минута Александър Гацкан задържа Роберт Левандовски в наказателното поле и полякът реализира отсъдената дузпа за 1:0.

В самия край на полувремето Алаба центрира отляво към Томас Мюлер (45+2), който покачи на 2:0.

След почивката два гола за баварците вкара Йошуа Кимих (53, 60) реализира два гола след асистенции на Дъглас Коста и появилия се като резерва Хуан Бернат на мястото на Матс Хумелс. Междувременно Дъглас Коста и Левандовски направиха сериозни пропуски.

В 84-ата минута гостите можеха да вкарат почетно попадение, но Нойер спаси удар с глава на Ерохин. Лека полека домакините намалиха оборотите, но все пак в самия край Хуан Бернат (90) се разписа за крайното 5:0 след комбинация с Рибери.

Така Байерн оглави групата с актив от 3 точки. В другата среща от тази група Атлетико (Мадрид) спечели с 1:0 при визитата си на холандския шампион ПСВ в Айндховен.

ГРУПА "D"

Резултат с изображение за bayern munchenРезултат с изображение за rostov fcБАЙЕРН - РОСТОВ 5:0
1:0 Роберт Левандовски (28-дузпа), 2:0 Томас Мюлер (45+2), 3:0 Йошуа Кимих (53), 4:0 Йошуа Кимих (60), 5:0 Хуан Бернат (90)