Изпадналият и на практика и на теория вече Санкт Паули претърпя истинско унижение у дома, губейки с 1:8 от Байерн (Мюнхен) в среща от предпоследния 33-и кръг на германската Бундеслига. По този начин баварците се бетонираха на третото място в класирането и си гарантираха участие в Шампионската лига следващия сезон, когато финалът ще бъде на „Алианц Арена” в Мюнхен. Всичко това стана възможно след загубата на Хановер 96 с 1:2 при гостуването на Щутгарт, който си гарантира елитния статут. След това поражение Хановер 96 ще се бори в последния кръг за запазване на четвъртото си място в крайното класиране, след като на две точки зад него е Майнц 05, победил днес като гост Шалке 04 с 3:1.

На мача в Хамбург нещата не започнаха никак добре за домакините от Санкт Паули, които бяха притиснати в собствената си половина още след първия съдийски сигнал. В 10-ата минута натискът на Байерн даде резултат и Марио Гомес откри резултата за 0:1. До края на полувремето баварците продължиха да диктуват събитията на терена и след попадение на Даниел ван Буйтен в 32-ата минута се оттеглиха на почивка с преднина от два гола - 0:2.

След почивката головата фиеста на „Милернтор” продължи, като в 52-ата минута Марио Гомес направи преднината на баварците класическа – 0:3. Само две минути по-късно дойде моментът и холандската звезда на Байерн Ариен Робен да се разпише за 0:4, а в 74-ата минута Франк Рибери покачи на 0:5. Едва в 78-ата минута домакините стигнаха до почетно попадение, дело на Марсел Егер – 1:5. Това обаче не бе всичко в тази среща, тъй като баварците решиха да се позабавляват още в заключителните 10 минути. В 84-ата минута Робен вкара втория си гол в мача за 1:6, а две минути по-късно Марио Гомес оформи хеттрика си за 1:7. След още 120 секунди игра пък и Франк Рибери се разписа за втори път и заби последния пирон в ковчега на изпадащия във Втора Бундеслига Санкт Паули за крайното 1:8.

След победата си днес Байерн запазва твърдо третото си място с актив от 62 точки, докато Санкт Пули със сигурност напуска Бундеслиагата, след като остава на последна позиция с 29 точки и няма никакъв шанс да се бори за оцеляване.

Междувременно шампионът Боруия Дортмунд загуби при гостуването си на Вердер Бремен с 0:2. Бившият защитник на Арсенал Микаел Силвестър откри резултата още в шестата минута, а Клаудио Пизаро отбеляза второ попадение в 64-ата минута, подпечатвайки успеха на своя тим. Така "бременските музиканти" вече теоретически запазиха елитния си статут.

В битката за оцеляване Борусия (Мьонхенгладбах) постигна важна домакинска победа с 2:0 над Фрайбург и запази надеждите си, че в последния кръг ще може да запази елитния си статут. Головете за успеха на М’гладбах бяха дело на Майк Ханке и Марко Ройс, реализирали в рамките на 120 секунди между 80-ата и 82-ата минута. Трябва да се отбележи обаче и фактът, че в 66-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Топрак получи червен картон. В същото време пък другите два тима, замесени в битката за спасение, Айнтрахт (Франкфурт) и Волфсбург загубиха у дома съответно от Кьолн с 0:2 и Кайзерслаутерн с 1:2. В групата на К’лаутерн за мача с „вълците” не бе българският национал Илиян Мицански.

В мач без особено значение за крайното класиране пък Нюрнберг загуби с 1:2 у дома от Хофенхайм./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 33 КРЪГ
На 7 май (събота)

Санкт Паули – Байерн 1:8
0:1 Марио Гомес (10), 0:2 Даниел ван Буйтен (32), 0:3 Марио Гомес (52), 0:3 Ариен Робен (54), 0:5 Франк Рибери (84), 1:5 Марсел Егер (78), 1:6 Ариен Робен (84), 1:7 Марио Гомес (86), 1:8 Франк Рибери (88)

Шалке 04 – Майнц 1:3
1:0 Клаас Ян Хунтелаар (48), 1:1 Андре Щюрле (52), 1:2 Люис Холтби (81), 1:3 Николче Новески (85)

1:0 Микаел Силвестре (6), 2:0 Клаудио Писаро (64)

Байер (Леверкузен) – Хамбургер 1:1
0:1 Хайко Вестермен (2), 1:1 Щефан Кислинг (54)

Щутгарт – Хановер 2:1
1:0 Тамаш Хайнал (58), 2:0 Шинджи Оказаки (61), 2:1Ларс Щиндъл (66)

Волфсбург – Кайзерслаутерн 1:2
1:0 Марио Манджукич (6), 1:1 Сърджан Лакич (25), 1:2  Мартин Амедик (45)

0:1 Адил Чихи (24), 0:2 Лукас Подолски (90+3)