Байерн спази традицията и записа 27-и пореден мач без загуба от Вердер. Баварците спечелиха с 2:1 гостуването си на тима от Бремен в среща от 31 кръг на Бундеслигата и ще останат на първото място в класирането и след края на кръга.

Серж Гнабри откри резултата за гостите от Мюнхен в 62-ата минута, а десет минути по-късно Лирой Сане удвои. След това тимът на Томас Тухел демонстрира старата си слабост и получи гол в последните минути. Никлас Шмид се разписа за домакините три минути преди края.

Българският национал Илия Груев-младши игра 23 минути за Вердер. Той влезе като резерва в 77-ата минута, когато замени Кристиан Грос.

С този успех Байерн събра актив от 65 точки и има четири аванс пред Борусия (Дортмунд). В неделя „жълто-черните“ приемат Волфсбург. Вердер е 12-и с 35 точки и три кръга преди края не може да бъде сигурен за мястото си в Бундеслигата, тъй като има седем точки преднина пред отборите под чертата.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!