Германският колос Байерн (Мюнхен) срази националния отбор на Катар с 4:2 в контрола, играна в италианската провинция Трентино, където баварците са на подготовка.

Пред близо 4000 зрители централният бранител на мюнхенци Даниел ван Буйтен откри резултат в полза на Байерн още в 7-ата минута за 1:0, а Томас Мюлер покачи на 2:0 в 34-ата минута. След почивката за баварците вкараха новото попълнение Нилс Петерсен в 57-ата минута и Ивица Олич в 83-ата минута.

В защита отборът на Юп Хайнкес обаче показа слабости и допусна попадения на Себастиан Кинтана в 67-ата минута и на Мухамед Разарк в 85-ата минута. В първата си контрола на италианска земя преди няколко дни баварците разбиха сборен отбор на Трентино с 15:0. /БЛИЦ