Байерн победи като гост най-именития тим на Саудитска Арабия Ал Хилал с 4:1 във втория си мач от началото на годината. Контролата между двата тима се игра в Рияд. Преди четири дни немският тим надви сборен тим от звездите на катарското първенство със същия резултат.

Данте (8) и Бастиан Швайнщайгер (11) дадоха комфортен аванс на баварците в самото начало, а Роберт Левандовски (39) реализира с глава за 3:0. Жером Боатенг от баварците се контузи през първата част.

След почивката влезлият като резерва Клаудио Писаро (61) вкара четвъртия гол за германския колос, а в последните секунди Ал Досари вкара почетно за домакините.

Успехът е малък подарък за утрешния рожден ден на треньора Хосеп Гуардиола. Утре баварците се връщат в Мюнхен, а на 23 януари им предстои контрола с Бохум.

Ал Хилал - Байерн 1:4
0:1 Данте (8), 0:2 Бастиан Швайнщайгер (11), 0:3 Роберт Левандовски (39), 0:4 Клаудио Писаро (61), 1:4 Ал Досари (90)

Съставът на Байерн: Нойер, Боатенг (20-Рафиня), Данте, Бернат, Швайнщайгер, Алонсо, Рибери, Робен, Мюлер, Вайзер, Левандовски