Шампионът Байерн записа очаквана домакинска победа над Щутгарт с 2:0 в среща от 3-ия кръг на германската Бундеслига. С гол в игра за баварците се завърна лекувалия известно време контузия Франк Рибери, появил се като резерва след почивката на мястото на голмайстора в мача Марио Гьотце.

През първото полувреме Байерн доминираше напълно, докато гостите не предложиха нищо запомнящо се в предни позиции и залагаха предимно на действията си в отбрана. Все пак баварците успяха да реализират едно от трите си голови положения. Това се случи в 27-ата минута, когато Шаби Алонсо центрира от пряк свободен удар, а Харник изчисти топката право в краката на Марио Гьотце, който финтира Ибишевич и от около 8 метра разстреля Свен Улрайх за 1:0.

След почивката баварците продължиха да диктуват събитията на терена, а възпитаниците на Армин Фе така и не съумяха да застрашат вратата на Мануел Нойер. В 72-ата минута Байерн на два пъти нацели страничната греда, като първо това стана след удар на Шаби Алонсо, а веднага след това при добавката и Левандовски не успя да реализира. В 85-ата минута влезлият като резерва Франк Рибери оформи крайното 2:0.

Така Байерн очаквано спечели трите точки и вече има 7 в актива си, изравнявайки се с лидера Байер (Леверкузен). Щутгарт все още няма победа този сезон и само с 1 точка заема 17-а позиция.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 3 КРЪГ
12.09.14
21:30 ч.
Леверкузен - Вердер 3:3
1:0 Тин Йедвай (17), 1:1 Фин Бартелс (45), 1:2 Франко ди Санто (60), 2:2 Хакан Чалханоглу (63), 3:2 Хюн-Мин Сон (73), 3:3 Себастиан Прьодъл (85)
13.09.14
16:30 ч.
Байерн - Щутгарт 2:0
1:0 Марио Гьотце (27), 2:0 Франк Рибери (85)
13.09.14
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) - Фрайбург 3:1
1:0 Адриан Рамос (34), 2:0 Шинджи Кагава (41), 3:0 Пиер-Емерик Обамеянг (78), 3:1 Оливер Зорг (90)
13.09.14
16:30 ч.
Хофенхайм - Волфсбург 1:1
1:0 Антони Модест (55), 1:1 Ивица Олич (89)
13.09.14
16:30 ч.
Херта - Майнц 1:3
0:1 Шинджи Оказаки (36), 0:2 Сами Алагуи (70), 1:2 Рони (87), 1:3 Шинджи Оказаки (90+1)
13.09.14
16:30 ч.
Падерборн - Кьолн 0:0
13.09.14
19:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Шалке 04 Евроспорт 2 България
Баланс: 82 мача, 33 победи за Борусия (Мьонх), 25 равенства, 24 победи за Шалке 04