Байерн (Мюнхен) победи на свой терен Шалке 04 с 2:0 в дербито от 23-ия кръг на Бундеслигата и се изкачи на второ място във временното класиране.

Двубоят на „Алианц Арена” започна равностойно с положения и пред двете врати, но чудесни намеси на вратарите Мануел Нойер за домакините и Тимо Хилдебранд на гостите запазиха нулевото равенство. В 36-ата минута обаче Луис Гусатаво даде чудесен извеждащ пас към Франк Рибери, който прехвърли излезлия да го пресрещне Тимо Хилдебранд за 1:0. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката баварците продължиха да държат инициативата и в 55-ата минута Франк Рибери отбеляза втория си гол в мача за 2:0 след асистенция на Томас Мюлер. Това попадение окончателно прекърши „миньорите” от Гелзенкирхен, които малко по-късно инкасираха и трети гол, който обаче бе отменен заради засада. В края домакините намалиха оборотите и нови голове не паднаха.

С победата си Байерн събра 28 точки и се изкачи на второ място във временното класиране, докато Шалке 04 остана на четвърта позиция с 44 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 23 КРЪГ
24.02.12
21:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Хамбургер 1:1
1:0 Майк Ханке (45), 1:1 Толгай Али Арслан (55)
25.02.12
16:30 ч.
Майнц 05 - Кайзерслаутерн 4:0
1:0 Мохамед Зидан (2), 2:0 Адам Шалай (17), 3:0 Николай Мюлер (30), 4:0 Максим Чипо-Мотинг (74)
25.02.12
16:30 ч.
Щутгарт - Фрайбург 4:1
1:0 Мартин Харник (12), 2:0 Шинджи Оказаки (21), 2:1 Факу Диане (27), 3:1 Халид Буларуз (63), 4:1 Мартин Харник (82)
25.02.12
16:30 ч
.
Кьолн - Байер (Леверкузен) 0:2
0:1 Ларс Бендер (16), 0:2 Ларс Бендер (50)
25.02.12
16:30 ч.
Волфсбург - Хофенхайм 1:2
0:1 Роберто Фирмино (2), 1:1 Патрик Хелмес (69-дузпа), 1:2 Свен Шиплок (85)
25.02.12
16:30 ч.
Аугсбург - Херта 3:0

1:0 Торстен Оерл (61), 2:0 Торстен Оерл (62), 3:0 Марсен Н'Дженг (90)
Байерн (Мюнхен) - Шалке 04 2:0
1:0 Франк Рибери (36), 2:0 Франк Рибери (55)
26.02.12
18:30 ч.
Борусия (Дортмунд) - Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 41 мача, 18 победи за Борусия (Дортмунд), 13 равенства, 10 победи за Хановер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.