Байерн спечели Купата на Германия. На финала баварците победиха Борусия (Дортмунд) с 2:0 след продължения и постигнаха златен дубъл. Те си бяха осигурили шампионската титла още през март и завършиха триумфално един успешен сезон. В герои на мача се превърнаха Ариен Робен и Томас Мюлер. Холандецът вкара първото попадение в 107-ата минута и предизвика масови празненствата в Мюнхен. В последните мигове на срещата “жълто-черните” се хвърлиха в атаки и оголиха тила си. От това се възползва Байерн и в Томас Мюлер реши всичко в 120-ата минута. Немският национал излезе сам срещу вратаря Вайденфелер, финтира го и прати топката в празната мрежа за крайното 2:0.

Това беше личен триумф и за треньора на баварците Хосеп Гуардиола. Испанецът изведе Байерн до титла и купа още в дебютния си сезон начело на гранда. Провали се единствено в Шампионската лига, където тимът му беше елиминиран от Реал (Мадрид).

Това е 17-а купа в историята на колоса от Мюнхен. Байерн защити трофея си от миналия сезон.

Срещата не мина и без скандално съдийско решение. В 64-ата минута Флориан Майерн не зачете редовен гол на Борусия при резултат 0:0. Защитникът Матс Хумелс насочи топката с глава и Данте я изрита на около половин метър зад голлинията. Вечерта беше специална за Роберт Левандовски и Марио Гьотце. Първият се сбогува с "жълто-черните" фенове, за да отиде при "червените". Вторият пък вече извървя същия път.

Борусия (Дортмунд) - Байерн 0:2