Байерн смаза Шалке с 5:1 в дербито на 23-ия кръг на немската Първа бундеслига. След успеха баварците дръпнаха с 20 точки във временното класиране. Те са с 65 точки, вторият Борусия (Дортмунд) е с 45. Головата фиеста започна рано-рано. Още в 3-ата минута Давид Алаба откри резултата. След четвърт час игра Ариен Робен покачи. Марио Манджукич в 24-ата реши всичко – 3:0. 4 минути по-късно Робен с второто си попадение в мача се разписа за 4:0.

След почивката шампионите буквално пожалиха съперника си. В 64-ата минута халфът на Байерн Рафиня отклони едно центриране зад гърба на съотборника си Нойер и направи поражението на гостите малко по-почетно. В 77-ата минута Робен оформи своя хеттрик от дузпа - 5:1. За нарушението, което извърши секунди по-рано в наказателното поле защитникът на гостите Пападопулос беше изгонен с директен червен картон.

С успеха баварците изравниха собствения си рекорд от 15 поредни победи в първенството. Старото постижение беше от 2005 г. Това беше втори позорен резултат за “кралскосините” в рамките на една седмица. Преди това те бяха размазани от Реал (Мадрид) у дома с 1:6 в Шампионската лига. Тимът на Пеп Гуардиола неизменно вкарва поне по два гола в последните си 15 срещи – нов рекорд в лигата. От тях в 10 Байерн запази вратата си суха. Серията от техни победи у дома е още по-впечатляваща - 20 поредни победи, в 12 от тях не допуснаха попадение, а в 14 (4 поредни) вкараха поне по 3 гола. Баварците триумфираха в последните 7 сблъсъка с Шалке – 23:2.

БАЙЕРН - ШАЛКЕ 04 5:1
1:0 Давид Алаба (3), 2:0 Ариен Робен (15), 3:0 Марио Манджукич (24), 4:0 Ариен Робен (28), 4:1 Рафиня (64-автогол), 5:1 Ариен Робен (77-дузпа)

Борусия (Дортмунд) – Нюрнберг 3:0
1:0 Матс Хумелс (51), 2:0 Роберт Левандовски (64), 3:0 Хенрих Мхитарян (83)
Аугсбург – Хановер 1:1
0:1 Маме Диуф (21) 1:1 Рагнар Клаван (56)
01.03.14
16:30 ч.
Айнтрахт (Брауншвайг) – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:1
0:1 Даниел Давари (24-авт.) 1:1 Марк-Андре тер Стеген (52-авт.)
01.03.14
19:30 ч.
Байерн – Шалке 04 5:1
02.03.14
16:30 ч.
Хофенхайм – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 11 мача, 3 победи за Хофенхайм, 2 равенства, 6 победи за Волфсбург
02.03.14
18:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 85 мача, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 19 равенства, 38 победи за Щутгарт
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.