Байерн (Мюнхен) записа трудна победа с 2:1 като гост на Базел в мач от Група "Е" на Шампионската лига. В другата среща Рома надделя със същия резултат над ЧФР Клуж. Баварците са на върха във временното класиране с пълен актив от 6 точки, а по 3 имат "вълците" и румънския тим.

Байерн изоставаше в резултата срещу Базел, но с две попадения на Бастиан Швайнщайгер грабна трите точки.

Срещата започна отлично за домакините. В 18-ата минута след контраатака топката стигна до Марко Щрелер, който много хитро с пета подаде към Александер Фрай. Нападателят без да се колебае пред погледа на Даниел Ван Буйтен стреля перфектно в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Ханс-Йорг Бут - 1:0.

Домакините продължиха да атакуват, а на Бут му се наложи да вади топката за втори път от вратата си в 29-ата минута. Оказа се обаче, че при подаването Бенямин Хугел е бил в засада. Малко преди почивката Тони Кроос принуди вратаря на Базел Франко Костансо да демонстрира отличния си рефлекс.

Избраниците на Луис Ван Гаал заиграха по-активно след почивката, а Хамит Алтънтоп отстъпи мястото си на Марио Гомес. В 55-ата минута съдията Крейг Томсън от Шотландия даде дузпа за Байерн за нарушение на Бенямин Хугел срещу Томас Мюлер. Бастиан Швайнщайгер не сбърка от бялата точка - 1:1.

В 68-ата Мюлер не се възползва от добро подаване на Филип Лам в наказателното поле на Базел. До края на мача вратата на домакините обстрелваха Мюлер и Ивица Олич.

Победното попадение все пак падна в 89-ата минута. И то бе дело на Швайнщайгер. След центриране на защитника Холгер Бадщубер от пряк свободен удар, халфът прати топката в левия ъгъл на вратата на Базел и така донесе трите точки на германския колос. /БЛИЦ

Базел – Байерн 1:2
1:0 Александер Фрай (18), 1:1 Бастиан Швайнщайгер (56-дузпа), 1:2 Бастиан Швайнщайгер (89)

базел_1.jpgБазел: 1.Франко Костансо, 22.Самуел Инкоом, 19.Давид Абрахам, 28.Бег Ферати, 20.Бехранг Сафари, 17.Чедран Шакири (80-11.Скот Чипърфийлд), 8.Бенямин Хугел (87-24.Кабрал), 10.Жил Япи Япо (90-15.Федерико Алмерарес), 14.Валентин Щокер, 13.Александер Фрай, 9.Марко Щрелер

байерн_1.jpgБайерн:
1.Ханс-Йорг Бут, 21.Филип Лам, 5.Даниел ван Буйтен, 28.Холгер Бадщубер, 23.Даниел Пранич, 25.Томас Мюлер, 17.Марк ван Бомел, 31.Бастиан Швайнщайгер, 8.Хамит Алтънтоп (46-33.Марио Гомес), 39.Тони Кроос (57-11.Ивица Олич), 18.Мирослав Клозе (77-44.Анатолий Тимошчук)