Байерн на практика се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига. Баварците победиха Арсенал с 3:1 в Лондон в първи осминафинал и си осигуриха комфортен аванс преди реванша у дома.

Домакините започнаха надъхано на “Емирейтс”, но контраатаките на гостите бяха изключително опасни. Още при първата от тях в 7-ата минута те успяха да победят гостите успяха да поведат в резултата. След атака отдясно топката попадна в Тони Кроос, който от границата на наказателното поле прониза безпомощния Шчесни – 0:1! Домакините трудно се отърсиха от шока и с големи мъки организираха атаките си към Мануел Нойер. Баварците организираха остра контратака в 21-ата минута , при която се добраха и до втори гол. Вина за него носи и Войчек Шчешни. След изпълнение на корнер пред вратата му, стражът не успя да се намеси добре след удар с глава на Ван Буйтен . От грешката на Шчесни се възползва хитрият Томас Мюлер, който без проблеми отклони топката във вратата – 0:2.

Секунди преди почивката Байерн пропусна да довърши противника. Филип Лам центрира право на главата на Марио Манджукич, който пропусна отблизо. Второто полувреме започна с натиск на отчаянието на домакините. В 55-ата минута груба грешка в отбраната на Байерн позволи на Лукас Подолски с глава да преодолее излезлия неразчетено напред Мануел Нойер – 1:2. Нападателят се стара много срещу един от бившите си отбори. За Байерн той игра в периода 2006-09 година, вкарвайки 15 гола в 71 мача от Бундеслигата.

В 72-ата минута Арсенал едва не изравни. Резервата Оливие Жиру се озова на стрелкова позиция след пас отдясно, стреля силно, но Нойер с котешки рефлекс спаси. 5 минути по-късно “топчиите” получиха нов тежък удар. Филип Лам проби почти до аутлинията отдясно и центрира остро. Пред вратата Манджукич отклони топката и след рикошет в крака на Бакари Саня топката се оплете в мрежата – 1:3!

Баварците са в серия от 18 мача без загуба, докато Арсенал би само в 5 от предишните си 10 двубоя. Байерн е реализирал гол във всеки един от мачовете си през настоящия сезон във всички турнири. За последно баварците не вкараха на Майнц при 0:0 помежду им през април миналата година. Арсенал пък се разписа в 15 от последните си 17 мача. Баварците са в серия от 12 двубоя в ШЛ, в които вкарват поне по едно попадение като за последно не успяха да го направят точно преди година, когато изненадващо загубиха с 0:1 при визитата си на Базел. Топчиите" вкараха поне по 2 попадения в 5 от всичките си 6 мача през настоящата кампания в ШЛ. Байерн премина фазата на 1/8-финалите в 3 от последните 4 сезона. Арсенал отпадна на 1/8-финал в предните 2 сезона.

арсенал_1.jpgАрсенал - Байерн 1:3
0:1 Тони Кроос (7), 0:2 Ван Буйтен (21), 1:2 Лукас Подолски (55), 1:3 Марио Манджукич (77)

АРСЕНАЛ: 1.Шчесни, 3.Саня, 4.Мертезакер, 5.Вермалеен, 6.Косчелни, 8.Артета, 10.Уилшър, 14.Уолкът, 16.Рамзи (71 - 7. Росицки), 19.Санти Касорла, 9.Подолски (71 - 12. Жиру)
Резерви: 24.Манон, 25.Дженкинсън, 2.Диаби, 15.Чембърлейн, 22.Коклен

БАЙЕРН МЮНХЕН: 1.Нойер, 4.Данте, 5.Ван Буйтен, 21.Лам, 7.Рибери (63- 10.Робен), 8.Хави Мартинес, 25.Томас Мюлер, 27.Алаба, 31.Швайнщайгер, 39.Кроос (73- 30.Луис Густаво), 9.Манджукич (79 - 33.Гомес)
Резерви: 22.Щарк, 13.Рафиня, 11.Шакири, 44.Тимосчук