Байерн очаквано победи у дома последния Айнтрахт (Брауншвайг) с 2:0 в среща от 14-ия кръг и удължи рекордната си серия на 39 мача без загуба в германската Бундеслига.

Баварците си подпечатаха успеха още през първата част, след като холандският национал Ариен Робен (2, 30) бе точен на два пъти, като при второто си попадение получи чудесен извеждащ пас от Тони Кроос.

След почивката възпитаниците на Хосеп Гуардиола намалиха оборотите и се смилиха над съперника си, завършвайки мача без отбелязване на повече попадение.

С победата си Байерн събра 38 точки и остава едноличен лидер във временното класиране. „Лъвовете” от Брауншвайг пък продължават да са закотвени на последното място с 8 пункта.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 14 КРЪГ
29.11.13
21:30 ч.
Волфсбург - Хамбургер 1:1
0:1 Хакан Чалханоглу (19), 1:1 Рикардо Родригес (31-дузпа)
30.11.13
16:30 ч.
Байерн (Мюнхен) - Айнтрахт (Брауншвайг) 2:0
1:0 Ариен Робен (2), 2:0 Ариен Робен (30)
30.11.13
16:30 ч.
Леверкузен - Нюрнберг 3:0
1:0 Хеунг-Мин Сон (36), 2:0 Щефан Кислинг (47), 3:0 Хеунг-Мин Сон (76)
30.11.13
16:30 ч.
Хофенхайм - Вердер 4:4
1:0 Сеяд Салихович (12-дузпа), 2:0 Сеяд Салихович (18-дузпа), 2:1 Аарон Хънт (45-дузпа), 2:2 Елжеро Елия (45+1), 3:2 Кевин Фоланд (49), 4:2 Кай Хердинг (53), 4:3 Нилс Петерсен (59), 4:4 Филип Баргфреде (90+1)
30.11.13
16:30 ч.
Майнц 05 - Борусия (Дортмунд) 1:3
0:1 Пиер-Емерик Обамеянг (70), 1:1 Ерик-Чупо Мотинг (74-дузпа), 1:2 Роберт Левандовски (78-дузпа), 1:3 Роберт Левандовски (90+3-дузпа)
30.11.13
16:30 ч.
Херта - Аугсбург 0:0
30.11.13
19:30 ч.
Шалке 04 - Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс:
 86 мача, 30 победи за Шалке 04, 15 равенства, 41 победи за Щутгарт
01.12.13
16:30 ч.
Хановер 96 - Айнтрахт Франкфурт (Евроспорт 2 България)
Баланс:
 44 мача, 16 победи за Хановер 96, 15 равенства, 13 победи за Айнтрахт
01.12.13
18:30 ч.
Борусия (Мьонх) - Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 24 мача, 6 победи за Борусия (Мьонх), 10 равенства, 8 победи за Фрайбург

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.