Байерн обърна у дома новака този сезон Дармщад с 3:1 в среща от 22-ия кръг на германската Бундеслига и записа 17-а поредна домакинска победа във всички турнири. Така баварците загряха с победа преди гостуването на Ювентус във вторник в първи мач помежду им от осминафиналите на Шампионската лига.

Изненадващо гостите поведоха с гол на Сандро Вагнер (26) след асистенция на Сандро Сиригу и задържаха аванса си до края на първата част.

Малко след почивката Томас Мюлер (49) изравни след пас на Рафиня. Баварците продължиха да доминират и отново Томас Мюлер (71) вкара феноменален гол, овладявайки топката на гърди и пращайки я със задна ножица във вратата на противника.

Малко преди края и голмайсторът Роберт Левандовски (84) вкара дежурното си попадение след пас на Франк Рибери за крайното 3:1. Това бе 22-ия гол за поляка от началото на сезона, а той можеше да има и 23 попадения, ако малко преди това не бе отменен друг гол заради съмнително положение на засада.

След успеха си Байерн остава убедителен лидер с 59 точки. Дармщад е на 13-а позиция с 24 точки.

Резултати, програма и класиране в Германия - ТУК !!!