Байерн (Мюнхен) успя да направи пълен обрат и да победи Байер (Леверкузен) в лудо немско дерби тази вечер. "Баварците" изоставаха в резултата още след 14-та минута, но Робърт Левандовски отново изведе шампионите до успех.

„Аспирините“ наложиха превъзходство в началните минути и това даде резултат в 14-ата минута. Надием Амари центрира от корнер на границата на наказателното поле, където Партик Шик намери отлично топката и с удар от воле отбеляза красиво попадение в горния десен ъгъл на Мануел Нойер – 1:0.

В 28-ата минута Шик бе изведен сам срещу Мануел Нойер и отбеляза във вратата му, но бе вдигнат флага за засада. Ситуацията бе прегледана със системата ВАР, която потвърди решението.

Байерн успя да изравни две минути преди края на първата част с първия си точен в мача. Томас Мюлер центрира в наказателното поле, където Джонатан Та и вратарят Лукас Храдецки се сблъскаха в борба за топката, която стигна до Роберт Левандовски, а полякът на празна нямаше как да сбърка - 1:1.

Байерн стигна до успеха в добавеното време на срещата. Кимих намери в наказателното поле Левандовски, който стреля, топката се отби от защитник на "аспирините" и влетя във вратата на Храдецки.

Байерн събра 30 точки и излезе на първото място в Бундеслигата, а Байер остава втори с 28.