Българският национал Димитър Рангелов продължава със силното си представяне в Швейцария. Нападателят се разписа за Люцерн при гостуването в Базел от поредния кръг на Суперлигата. Юношата на Славия вкара почетното попадение на своя тим в 38-ата минута. Домакините поведоха с 2:0 след голове на Валентин Щокер (10) и Фабиан Шар (18). Рангелов намали в 38-ата – 1:2. Това беше десети гол от началото на сезона за Митко, който остана на терена през всичките 93 минути. Джовани Сио фиксира крайното 3:1 в 70-ата минута. Българският национал Иван Иванов лекува тежка контузия на коляното и не взе участие в мача.

С този успех Базел (66) завържа аванса си от 4 точки пред преследвача Грасхопърс (62). “Скакалците” записаха лесна победа у дома над Санкт Гален с 2:0.