Базел и Фиорентина записаха убедителни победи в мачовете си от втория кръг на група „I” на турнира Лига Европа.

Швейцарският шампион Базел срази на свой терен полския гранд Лех (Познан) с 2:0. Българският национал Иван Иванов дълго време лекуваше контузия и не попадна в групата на домакините, които доминираха в мача, но не успяха да вземат преднина през първата част. След почивката в 50-ата минута Карол Линети получи втори жълт картон и остави гостите в намален състав. Това наклони везните още повече в полза на швейцарците, които бързо се възползваха от численото си преимущество и поведоха с гол на Биркир Бярнасон (55) след пас на Валтер Самуел. Домакините запазиха тази си преднина чак до самия край, когато Бреел Емболо (90) направи успеха им по-категоричен, възползвайки се от подаване на Марк Янко. Успехът остави Базел на върха в групата с 6 точки, а Лех (Познан) е трети с 1 точка.

В същото време Фиуорентина разби като гост португалския Беленензеш с 4:0. „Виолетовите” поведоха с гол на Федерико Бернардески (17), а в последните секунди на първата част Хума Бабакар (45+1) удвои преднината им. Гостите от Флоренция направиха победата си още по-убедителна. В 83-ата минута Тонел от домакините си вкара автогол, а в самия край Джузепе Роси (90) оформи крайното 4:0 в полза на италианския тим. След победата си Фиорентина излезе на второ място в групата с 3 точки. Беленензеш е на дъното с 1 точка.

ГРУПА „I”
Беленензеш – Фиорентина 0:4
0:1 Федерико Бернардески (17), 0:2 Хума Бабакар (45+1), 0:3 Тонел (83-автогол), 0:4 Джузепе Роси (90)

Базел – Лех (Познан) 2:0
1:0 Биркир Бярнасон (55), 2:0 Бреел Емболо (90)