Базел победи с 2:1 дебютанта Оцелул в група “С” на Шампионската лига. Фабиан Фрай откри резултата в 39-ата минута, а ветеранът Александър Фрай вкара втория гол в 84-ата минута от дузпа. За гостите се разписа Пена в 58-ата минута. В другия мач от групата Бенфика и Манчестър Юнайтед направиха 1:1.

Гостите от Оцелул могат да съжаляват, че не стигнаха поне до равенство в срещата, тъй като създадоха повече голови положения. В 39-ата минута Фабиан Фрай получи великолепно центриране от Марко Щрелер и с глава направи 1:0. В 58-ата минута Пена бе най-съобразителен след лошо избита топка от вратаря на домакините и довкара за 1:1. В 84-ата минута Базел получи право да изпълни дузпа за събаряне на Щрелер в наказателното поле, а Салагяну бе изгонен с червен картон. Зад топката застана опитният Александър Фрай, който не сгреши от бялата точка за крайното 2:1. Малко преди края на мача и домакините останаха с 10 човека след червен картон за Хугел./БЛИЦ

basel.jpgБазел – Оцелул 2:1
1:0 Фабио Фрей (39), 1:1 Пена (58), 2:1 Александър Фрей (84-дузпа)

Базел: 1.Ян Зомер, 3.Парк Джу-Хо, 6.Александар Драгович, 19.Давид Абрахам, 27.Маркус Щайнхофер, 8.Бенямин Хугел, 20.Фабиан Фрай (90 - Пак), 24.Кабрал, 34.Гранит Чака (78 - Зоуа), 9.Марко Щрелер, 13.Александер Фрай (90 - Ковач)

Оцелул (Галац):1.Бранко Граховац, 3.Корнел Рапа, 8.Ливиу Антал, 14.Силвиу Илие (89 - Фрунца), 18.Сергиу Костин, 23.Адриан Салагяну, 55.Милан Перендия, 4.Йоан Филип (86 - Вилянти), 15.Джон Ибех, 29.Габриел Гюргю, 27.Мариус Пена (71 - Параскив)