Макаби (Тел Авив) и Базел изиграха зрелищен реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, завършил 3:3. Равенството класира швейцарците на плейофа за влизане в груповата фаза на турнира, след като те бяха спечелили първия мач с 1:0.

На реванша в Израел Базел поведе още в 5-ата минута от дузпа, реализирана от Фабиан Шар. В 21-ата гостите удвоиха преднината си след гол на Мохамед Сала. В 33-ата Диаз направи резултата класически - 0:3.

След това обаче играчите на Макаби бързо намалиха до 2:3, връщайки интригата. В 35-ата минута Фабиан Шар си отбеляза автогол, а само 120 секунди след това Еран Захави наказа гостите.

В 55-ата минута Махран Ради направи резултата 3:3, но футболистите на Макаби (Тел Авив) нямаха сили за обрат и след драматичния реванш Базел се класира напред.

M. Tel Aviv 3 - 3 Basel UEFA CHAMPIONS LEAGUE... by gervinhoo