Базел обърна Фиорентина за успеха с 2:1 като гост в мач от Група „I“ на Лига Европа. Португалският Беленензеш направи нулево равенство като гост на Лех (Познан) в дебюта си в груповата фаза.

Никола Калинич откри резултата за „виолетовите“ още в 4-ата минута, но в 66-ата минута домакините останаха с човек по-малко заради червения картон на капитана Гонсало Родригес.

Пет минути по-късно Биркир Бярнасон изравни резултата, а в 79-ата Мохамед Елнени вкара победното попадение за Базел, който няма загуба в Европа през този сезон.

Беленензеш направи успешен дебют в груповата фаза на евротурнирите. Португалският тим завърши 0:0 като гост на Лех (Познан), като по този начин не допусна гол в четвърти пореден мач от Лига Европа.