Съперникът на ЦСКА в Лига Европа Базел постигна труден успех с 3:2 над Белинзона като гост в мач от 9 кръг на швейцарската Суперлига. Победата дойде след гол от дузпа в последната минута.

Бенямин Хугел даде аванс на гостите в 6-ата минута, а в 32-ата Базел вече водеше с 2:0 след гол на Щокер. Десет минути по-късно изглежда Алекс Фрай вкара за 3:0, но съдията отмени попадението заради засада.

Единственото сериозно положение за Белинзона през първото полувреме бе в 37-ата минута, когато удар на Лима от 35 метра се отби в гредата. През второто полувреме обаче нещата се промениха.

В 54-ата минута Чиароки намали преднината на Базел. В 71-ата минута попадение на домакините бе отменено заради засада, но те все пак стигнаха до изравнителен гол в 85-ата минута чрез Хима.

В 89-ата минута Алесандро Манджорати бе изгонен за нарушение срещу Щрелер в наказателното поле, а Бенямин Хугел бе точен при изпълнението на дузпата и вкара втория си гол в мача./БЛИЦ

ФК Цюрих – Грасхопър 4:3

КЛАСИРАНЕ: 1.ЙЪНГ БОЙС 22, 2.Люцерн 16, 3.ФК Цюрих 15, 4.Санкт Гален 13, 5.Люцерн 13 и др.