Базел тръгна с успех в групите на Лига Европа. Швейцарците биха у дома Рома с 2:0. Попаденията в 11-ата и 87-ата минути бяха дело на Карлитос и Алмеререс. Срещата бе груба като съдията даде цели 7 жълти картона.

Още в 11-ата минута Карлитос откри резултата, след което двата тима заиграха спокойно в средата на терена. В 17-ата звездата на “вълците” Франческо Тоти изпълни добре фаул, но би в аут. Алекс Фрей стреля от пряк свободен удар в 38-ата минута, но се отчете с пропуск.

Второто полувреме мина в спокойно темпо. Рома опита да изравни, но с много фаулове домакините държаха играта в центъра. В 87-ата минута Алмерарес направи 2:0 в полза на Базел, само три минути, след като се появи в игра./БЛИЦ

Базел: Франко Костанцо, Кагдас Атан, Марко Стрелер (85 - Фредерико Алмерарес), Скот Чиперфийлд, Алекс Фрей (90 - Ферати), Валентин Стокър (90 - Унал), Сафари, Инком, Кабрал, Карлитос

Рома: Жулио Серджо, Филип Мексес, Давид Писаро, Франческо Тоти, Родриго Тадей, Марко Мота, Даниеле де Роси, Джон Арне Рийзе (64 - Тонето), Баптиста (64 - Вучинич), Николас Бурдисо, Жереми Менез (46 - Стефано Губерти)