Шампионът Базел дублира титлата си от този сезон, след като спечели за 11-и път в историята Купата на Швейцария. Във финала на “Стад дьо Сюис” в Берн играчите на Хайко Фогел се наложиха над сребърния медалист в първенството Люцерн с 4:2 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията резултатът бе 1:1.

В 55-ата минута Базел излезе напред в резултата с гол на 35-годишния халф Бенямин Хугел, който обяви, че след края на сезона ще сложи край на активката си състезателна кариера. Изравнителното попадение за Люцерн пък бе дело хърватския бранител Томислав Пулич в 67-ата минута.

При изпълненията от бялата точка играчите на Базел бяха по-съобразителни и вкараха всичките си дузпи, изпълнени от Япи, Щрелер, Зуа и Шакири, който от следващия сезон ще играе за германския колос Байерн. В същото време вратарят Ян Зомел отрази ударите на Моше Охайон и капитана на Люцерн Флориан Щаел.

Така Базел за пети път в историята и за четвърти през настоящия век печели дубъл – шампионска титла и купа на страната.