Първият съперник на Лудогорец от група „А” на Шампионската лига следващата седмица Базел победи у дома Грасхопър с 3:1 в среща от 7-ия кръг на швейцарската Суперлига и оглавява класирането с пълен актив от 21 точки. Това бе осми пореден успех за швейцарския шампион във всички турнири.

В рамките на три минути исландският национал Биркир Бярнасон (28) и сенегалският нападател Сейду Думбия (31) дадоха комфортна преднина на домакините. В последните секунди на първата част обаче друг исландец Рунар Мар Сигурйонсон (45+2) намали изоставането на „скакалците” от Цюрих.

През втората част футболистите на Урс Фишер продължиха да доминират, но едва в края на мача Сейду Думбия (86) вкара втория си гол и направи успеха на Базел по-убедителен.

След победата си Базел е убедителен лидер с 21 точки, а далече зад него е Йънг Бойс, който след победата си над Люцерн с 2:1 има 12 точки. Люцерн е трети също с 12 точки. Грасхопър пък заема четвърта позиция с 9 точки.

Базел посреща Лудогорец във вторник от 21:45 часа българско време за първия им мач от група „А” на Шампионската лига.