Базел записа престижен успех с 1:0 при визитата си на Йънг Бойс в среща от 12-ия кръг на швейцарската Суперлига. Така първенецът на Швейцария се зареди с допълнително самочувствие преди гостуването си на Лудогорец идната седмица. Двубоят от група „B” на Шампионската лига е в сряда от 21:45 часа на Националния стадион „Васил Левски”.

Победният гол за Базел в Берн отбеляза албанецът Шкелцен Гаши в 31-ата минута след пас на Емболо, който се възползва от грешка в отбраната на домакините.

След почивката срещата бе по-динамична, но Йънг Бойс така и не съумя да стигне до изравнително попадение.

С прибавените точки от победата Базел има вече 25 и оглавява временното класиране с преднина от 2 точки пред ФК Цюрих, който е с мач по-малко и ще играе днес градско дерби с Грасхопър. Йънг Бойс е пети с 18 точки.

Съставът на Базел: Ваклик, Деген (70 - Хамуди), Джака, Сухи, Алийи Серей Дие, Диас, Гаши (82 - Сио), Делгадо (77 - Фрай), Кала, Емболо.