Бъдещият отбор на българския национал Тодор Неделев Майнц спря серия от 4 поражения във всички турнири, след като се добра трудно до точката у дома срещу Хофенхайм, с който завършиха 2:2 в среща от осмия кръг на германската Бундеслига.

Гостите поведоха на „Кофас Арена” с попадение на голмайстора им Кевин Фоланд (14) за 0:1. Малко след това Свен Шиплок асистира на Роберто Фирмино (22), който удвои преднината на Хофенхайм – 0:2. До края на полувремето не паднаха нови попадения.

След почивката възпитаниците на Томас Тухел опитаха всичко възможно по-силите си да постигнат някакъв обрат и съумяха да го направят. Първо Максим Чупо-Мотинг (82) се разписа за 1:2 след пас на Гайс, а в последните секунди на срещата Николче Новески (90+3) и донесе точката на Майнц, оформяйки крайното 2:2.

Така Бъдещият тим на Неделев е на 11-о място с 10 точки, докато Хофенхайм е на 10-а позиция също с 10 пункта, но по-добра голова разлика.

Шалке 04 – Аугсбург 4:1
0:1 Саша Мьолдерс (10), 1:1 Кевин-Принс Боатенг (16-дузпа), 2:1 Адам Салай (28), 3:1 Адам Салай (78) 4:1 Макс Майер (86)
05.10.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Борусия (Дортмунд) 2:0
1:0 Макс Крузе (82-дузпа), 2:0 Рафаел (87)
05.10.13
16:30 ч.
Щутгарт – Вердер 1:1
1:0 Мартин Харник (6), 1:1 Нилс Петерсен (37)
05.10.13
16:30 ч.
Волфсбург – Айнтрахт (Брауншвайг) 0:2
0:1 Карим Белараби (30), 0:2 Доминик Кумбела (86)
05.10.13
16:30 ч.
Майнц – Хофенхайм 2:2
0:1 Кевин Фоланд (14), 0:2 Роберто Фирмино (22), 1:2 Максим Чупо-Мотинг (82), 2:2 Николче Новески (90+3)
05.10.13
19:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 68 мача, 15 победи за Байер (Леверкузен), 13 равенства, 40 победи за Байерн
06.10.13
16:30 ч.
Нюрнберг – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 62 мача, 14 победи за Нюрнберг, 16 равенства, 32 победи за Хамбургер
06.10.13
18:30 ч.
Фрайбург – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 20 мача, 8 победи за Фрайбург, 2 равенства, 10 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.