Бъдещият тим на българския национал Тодор Неделев Майнц загуби у дома от Борусия (Дортмунд) с 1:3 в среща от 14-ия кръг на германската Бундеслига.

Първото полувреме на „Кофас Арена” в Майнц премина равностойно, като първото по-чисто положение за гол изтърваха домакините в 42-ата минута, когато Гайц центрира от корнер, а Бел стреля с глава и топката срещна напречната греда, след което излезе в аут. Две минути по-късно гредите бяха изравнени, след като Пиер-Америк Обамеянг стреля от границата на наказателното поле, след което вратарят на домакините Кариус изби топката върха на пръстите тя се отби в напречната греда.

След почивката лека полека гостите взеха инициативата и усилията им бяха възнаградени в 70-ата минута, когато Обамеянг се разписа от пряк свободен удар за 0:1. Четири минути по-късно дойде отговорът на домакините, след като Ерик Чупо-Мотинг от дузпа намали на 1:2. След още 4 минути Елкин Сото игра с ръка в наказателното поле и получи директен червен картон, а от последвалата дузпа Роберт Левандовски отново изведе Дортмунд напред в резултата – 1:2. С човек повече на терена за гостите не бе проблем да задържат аванса си до края на мача, а в последните секунди от добавеното време дори го увеличиха, след като в Роберт Левандовски бе точен от дузпа за крайното 1:3.

С успеха си Дортмунд събра 31 точки и запази третото си място във временното класиране. Майнц е на осма позиция с 19 пункта.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 14 КРЪГ
29.11.13
21:30 ч.
Волфсбург - Хамбургер 1:1
0:1 Хакан Чалханоглу (19), 1:1 Рикардо Родригес (31-дузпа)
30.11.13
16:30 ч.
Байерн (Мюнхен) - Айнтрахт (Брауншвайг) 2:0
1:0 Ариен Робен (2), 2:0 Ариен Робен (30)
30.11.13
16:30 ч.
Леверкузен - Нюрнберг 3:0
1:0 Хеунг-Мин Сон (36), 2:0 Щефан Кислинг (47), 3:0 Хеунг-Мин Сон (76)
30.11.13
16:30 ч.
Хофенхайм - Вердер 4:4
1:0 Сеяд Салихович (12-дузпа), 2:0 Сеяд Салихович (18-дузпа), 2:1 Аарон Хънт (45-дузпа), 2:2 Елжеро Елия (45+1), 3:2 Кевин Фоланд (49), 4:2 Кай Хердинг (53), 4:3 Нилс Петерсен (59), 4:4 Филип Баргфреде (90+1)
30.11.13
16:30 ч.
Майнц 05 - Борусия (Дортмунд) 1:3
0:1 Пиер-Емерик Обамеянг (70), 1:1 Ерик-Чупо Мотинг (74-дузпа), 1:2 Роберт Левандовски (78-дузпа), 1:3 Роберт Левандовски (90+3-дузпа)
30.11.13
16:30 ч.
Херта - Аугсбург 0:0
30.11.13
19:30 ч.
Шалке 04 - Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс:
 86 мача, 30 победи за Шалке 04, 15 равенства, 41 победи за Щутгарт
01.12.13
16:30 ч.
Хановер 96 - Айнтрахт Франкфурт (Евроспорт 2 България)
Баланс:
 44 мача, 16 победи за Хановер 96, 15 равенства, 13 победи за Айнтрахт
01.12.13
18:30 ч.
Борусия (Мьонх) - Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 24 мача, 6 победи за Борусия (Мьонх), 10 равенства, 8 победи за Фрайбург

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.