ЛА Галакси със звездата в състава си Дейвид Бекъм се класира за финала в американската Мейджър Лийг Сокър. Тимът отстрани с 2:0след продължения Хюстън Динамо. Попаденията за ЛА Галакси реализираха Грег Берхалтер и Лендън Донован съответно в 103-а и 109-ата минути. Първият гол на Берхалтер дойде след центриране от пряк свободен удар на Бекъм.

Срещата бе прекъсвана и в двете полувремена за по 18 минути заради проблем с електричеството на стадиона.

В спор за титлата на 22 ноември в Сиатъл Лос Анжелис Галакси ще срещне победителя от другия полуфинал между Чикаго Файър и Реал Солт Лейк Сити.

Галакси ще играе за първи път на финал в шампионата след 2005 година. Отборът спечели титлите през 2002-а и 2005-а./БЛИЦ