Дейвид Бекъм получи директен червен картон при победата на ПСЖ С 1:0 като гост на Евиан в мач от 34 кръг на Лига 1. Парижани завършиха мача с 9 души, но се приближиха само на три точки от първата си шампионска титла на Франция от 19 години.

Хавиер Пасторе вкара единствения гол в мача пет минути след началото на второто полувреме. По този начин ПСЖ събра актив от 73 точки, девет повече от втория Олимпик (Марсилия). До края на сезона има още четири кръга.

Бекъм, който се появи на терена през втората част, получи директен червен картон в добавеното време за фаул срещу Юсеф Аднан. Марко Верати пък беше отстранен от игра за втори жълт картон в 80-ата минута. След края на мача настана масово меле на терена.

ПСЖ може да стане шампион за първи път от 1994 г. насам след седмица, ако в домакинския си мач срещу Валансиен спечели повече точки от Олимпик (Марсилия) в двубоя срещу Бастия на “Стад Велодром”.

Евиан - ПСЖ 0:1

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 73, 2.Олимпик (Марсилия) 64, 3.Олимпик (Лион) 60, 4.Сент Етиен 58, 5.Лил 57, 6.Ница 57 и др.