Английската звезда Дейвид Бекъм изстреля Лос Анджелис Галакси на върха в Мейджър Лийг Сокър. Бекъм отбеляза втория гол при победата над Чивас с 2:1. 35-годишният футболист се разписа от свободен удар в 39-ата минута, като направи резултата 2:0 в полза на Галакси.

Американският национал Едсън Бъдъл даде аванс на домакините в 24-ата минута, а гостите успяха само да намалят резултата през второто полувреме с попадение на Алън Гордън в 63-ата минута.

"В момента, в който отправих удара, вече знаех, че топката ще влезе в мрежата", заяви Бекъм и добави, че в момента се намира в много добра форма. При смяната в 64-ата минута той бе изпратен с бурни аплодисменти.

Лос Анджелис Галакси е начело в класирането с актив от 53 точки пред защитаващия титлата си Риал Солт Лейк - 51 точки./БЛИЦ