Барселона победи ЛА Галакси с 2:1 в мач от турнето си преди началото на сезона в Примера дивисион. За американците точен бе звездата Дейвид Бекъм, който изпълни перфектно пряк свободен удар.Головете за каталунците бяха дело на младите Педро и Жефрен. След продължително отсъствие заради контузия в състава на Пеп Гуардиола се завърна централният защитник Рафа Маркес. Той обаче престоя на терена само 30 минути и бе заменен от Енрике.

През първото полувреме атаката на Барселона се водеше от Лео Меси, Къркич и Педро. Последният бе най-съобразителен и в 11-ата минута откри резултата. Последваха още няколко положения за испанския тим, но нов гол така и не падна. ЛА Галакси дочака своя шанс точно преди почивката, когато Бекъм майсторски прехвърли стената и направи безпомощен Пинто за радост на зрителите на "Роуз Боул" в Пасадена.

Гаурдиола изкара напълно нов състав през втората част, единствено Енрике, който замени Mаркес, остана в игра до 60-ата минута. Барса продължи да доминира и логично стигна до победата. Това стана в 67-ата минута с хубав гол на Жефрен./БЛИЦ

ЛА Галакси – Барселона 1:2
0:1 Педро (11), 1:1 Бекъм (45), 1:2 Жефрен (67)

ЛА Галакси: Саундърс, Дюнивант, Гонсалес, Люис (76 - Джордан), Кировски, Стефани, Миглиоранци (65 - Коваленко), Сане, Де Ла Гарса, Донован

Барселона: Пинто (46 - Валдес), Д. Алвеш (46 - Пуйол), Маркес (30 - Енрике, 60 - Пике), Муниеса (46 - Фонтас), Максуел (46 - Абидал), Туре (46 - В. Санчес), Джонатан (46 - Шави), Кейта (46 - Бускетс), Къркич (46 - Гудьонсен), Меси (46 - Анри), Педро (46 - Жефрен)