Реал (Мадрид) разби с 5:1 Лос Анджелис Галакси в контрола, част от турнето на испанския гранд в САЩ. Двубоя се игра на стадион "Хоум Депо Сентър" в Карсън, Калифорния.

За домакините пък срещу бившия си тим се изправи Дейвид Бекъм. Английската звезда, Роби Кийн и Лендън Донован обаче не помогнаха на отбора си да избегне катастрофалното поражение.

3_4.JPG

До убедителната победа на Реал (Мадрид) се стигна след попадения преди почивката на Игуаин, Ди Мария и Кайехон, а през втората част на Мората и Хесе. Лопес пък отбеляза единсвения гол за американския тим.

На няколко пъти Бекъм опита да се разпише от пряк свободни удари, но неуспешно.

Следващата контрола на Реал (Мадрид) от турнето в САЩ е на 6 август - срещу Сиатъл Саундърс.

Съставът на Реал (Мадрид): Касияс, Начо, Албиол, Варан, Коентрао, Алонсо, Диара, Кака, Ди Мария, Кайехон, Игуаин (Адан, Шахин, Бензема, Гранеро, Кедира, Йозил, Роналдо, Рамос, Пепе, Арбелоа, Мората, Хесе, Хесус)