Бившият защитник на "Левски" Аймен Белаид започна като титуляр при победата на Родъръм над Брайтън с 2:0 в мач от 26-ия кръг на английската Чимпиъншип.

Бранителят остана на терена до последния съдийски сигнал. Даниъл Лорд откри секунди преди почивката, а Мат Дербишър реши всичко с гола си в 86-ата минута. С успеха Родъръм се изкачи на 20-о място във временното класиране с 24 точки.

Брайтън е шести с 44 т.

За Белаид това е втори мач с екипа на Родъръм. В дебюта си обаче не можа да помогне на "мелничарите", които загубиха с 0:2 гостуването на друг тим от Чемпиъншип - Лийдс. Двубоят беше от третия кръг на турнира за ФА Къп.

Николай Бодуров не попадна в групата на Фулъм в гостуването на Уулвърхемптън. "Вълците" биха тима на българския национал с 3:2.