Националният тим на Беларус по футбол победи Нова Зеландия с 1:0 в контрола, играна в Минск.
Както е известно, в петък домакините надвиха и България с 2:1 в световна квалификация.

След дълга серия без победа само за три дни момчетата на Игор Криушенко записаха вече две.

В герой за Беларус се превърна защитникът на БАТЕ Борисов Денис Поляков, който вкара единственото попадение в 49-ата минута. Криушенко остави на терена през целия мач  бившият защитник на Криля Советов Сергей Политевич. Екснападателят на Анжи (Махачкала) Иван Маевски беше заменен в 80-ата минута от Березкин, а героят срещу българите Денис Лаптев влезе като резерва след почивката.

За новозеландците срещата беше генерална проверка преди предстоящия турнир за Купата на конфедерациите. "Кивитата" ще срещнат домакините от Русия на 17 юни в Санкт Петербург.

Беларус: Климович, Политевич, Сачивко, Поляков (Павловец, 86), Бурко (Алисейко, 71), Гордейчук (Савицкий, 61), Биков, Корзун, Маевски (Березкин, 80), Риос (Матвейчик, 70), Скавиш (Лаптев, 61).

Нова Зеландия: Маринович, Дюрант, Боксал, Тзимопулос (Туилома, 51), Колви (Ингам, 78), Уин, МакГлинчи, Рохас, Томас (Патерсън, 51), Вуд, Смелц (Барбароузес, 63).