Беларус очаквано срази у дома футболното джудже Сан Марино с 5:0 в първия им мач от група 2 на Лига “D“ в новия турнир на УЕФА - Лига на нациите.

Игор Стасевич (4) откри резултата в полза на домакините още в самото начало, а Станислав Драгун (26) удвои аванса им. Асистенциите за тези първи две попадения и единствения за първата част бяха дело на Лаптев и Нехайчик.

След почивката нападателят Антон Сарока (67-дузпа), отново халфът Станислав Драгун (87) след пас на Володко и Юри Ковалев (90+1) оформиха крайното 5:0.

Така Беларус започна с убедителна победа, а във втория си мач от групата ще гостува на Молдова на 11 септември от 21:45 часа. В същия ден Сан Марино ще приеме четвъртия участник от тази група Люксембург.