Наполи записа летящ старт на 2014 година, след като победи у дома Сампдория с 2:0 в среща от 18-ия кръг на италианската Серия „А” и се доближи на 2 точки от втория в класирането Рома. И двата гола за успеха на тима от Неапол реализира белгийският национал Дрийс Мертенс (53, 62), а поражението бе първо за сръбския специалист Синиша Михайлович начело на "моряците".

Първото полувреме на „Сан Пауло” бе доста скучно без кой знае колко голови положения. Домакините бяха по-активни, но така и не успяха да пробият сгъстената отбрана на „моряците” и да огорчат вратаря им Анхело Да Коста. Сампдория вкара гол, който обаче бе отменен. Ненад Кръстичич се разписа, но съдията правилно посочи, че има засада.

След почивката възпитаниците на Рафаел Бенитес увеличиха оборотите и това даде резултат в 53-ата минута, когато изведеният зад отбраната на гостите Гонсало Игуаин даде чудесен пас към Дрийс Мертенс, който с удар от движение се разписа за 1:0. Малко след това гостите можеха да изравнят, но удар на Габиадини срещна напречната греда. „Моряците” имаха и претенции за дузпа, след като Армеро задържа леко Регини, но съдията Лука Банти си замълча.

В 63-ата минута Дрийс Мертенс сложи точка на спора, след като изпълни перфектно пряк свободен удар и вкара за 2:0. До края на мача гостите опитаха всичко по силите си да стигнат поне до почетно попадения, но домакините затвориха добре подстъпите към вратата си стражът им Рафаел завърши срещата с чиста мрежа. При едно от положенията си Сампдория удари две греди с един удар. След контра Поци подаде към Сансоне, който стреля отлично, но топката удари двете греди и се разходи по голлинията.

След победата си Наполи събра 39 точки и остава на трета позиция, но се доближи само на 2 точки от втория Рома. Сампдория е на 15-а позиция с 18 пункта.