Белгия се доближи до класиране на Евро 2016, след като се наложи с 1:0 като гост на Кипър в мач от Група „В“. Босна и Херцеговина пък влезе в битката за участие в плейофите с успех с 3:0 над Андора.

Единственото попадение в Никозия беше реализирано от Еден Азар четири минути преди края, когато прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Антонис Георгалидес след асистенция на Дрис Мертенс.

По този начин „червените дяволи“ събраха актив от 17 точки и изостават на една от лидера Уелс. Белгийците ще си гарантират класиране за Евро 2016 при победа над Андора в следващия мач.

Босна и Херцеговина се доближи на две точки от третия в класирането Израел. Ермин Бичакчич откри резултата в 14-ата минута, а четвърт час по-късно Един Джеко удвои. Сенад Лулич се разписа точно преди почивката, за да оформи класическия успех на домакините