Белгия направи пълен обрат у дома срещу четирикратния световен първенец Италия и го победи с 3:1 в контрола, която се игра в Брюксел. Преди началото на срещата всички почетоха с минута мълчание трагедията на стадион "Хейзъл" от 1985 година.

Антонио Кандрева (3) реализира от близка дистанция и даде ранна преднина на „адзурите”. Малко по-късно обаче Кевин Де Бройне центрира от ъглов удар и защитникът Ян Фертонген (13) с глава изравни за 1:1.

След почивката Де Бройне (74) направи пълния обрат след шут с левия крак, след като малко преди това Миньоле бе спасил удар на Грациано Пеле от гостите. Нападателят на Олимпик (Марсилия) Миши Батшуай (82) пък оформи крайното 3:1 след подаване на Яни Ферейра Караско.

Белгия – Италия 3:1
0:1 Антонио Кандрева (3), 1:1 Ян Фертонген (13), 2:1 Кевин Де Бройне (74), 3:1 Миши Батшуай (82)