Белгия постигна драматичен успех с 4:3 над Босна и Херцеговина като гост в поредната среща от световните квалификации. "Червените дяволи", които вече се бяха класирали за финалите в Русия, тъй като са недостижими на върха в Група "H", объркаха сметките на домакините, които водят битка за второто място. Босненците останаха с 14 точки, а след тях са Гърция с 13, Естония с 11 и Кипър с 10, докато белгийците вече имат 25 в актива си.

За двубоя в Сараево гостите бяха без контузения Ромелу Лукаку, но лошата новина за Манчестър Юнайтед е, че травма получи и Маруан Фелайни. Той напусна терена принудително още преди почивката.

Белгия поведе още в четвъртата минута чрез Томас Мюние, след което босненците стигнаха до пълен обрат. Точни бяха Харис Медунянин и Един Виска, което доведе до 2:1 за домакините.

В 59-ата Мичи Батшуай направи 2:2, a в 68-ата Ян Вертонген също отбеляза и Белгия поведе - 2:3. За защитника този мач беше специален. Ян Вертонген изравни рекорда на Ян Кулеманс за най-много мачове за Белгия - 96.

Босненците отново върнаха надеждите си с гол в 82-ата, когато точен беше Дарио Думич - 3:3. Радостта им обаче трая само няколко секунди, тъй като в 83-ата минута Яник Ферейра Караско бе точен. Играчът на Атлетико (Мадрид) донесе победата на Белгия с 4:3.

В другата среща от групата Естония разби аутсайдера Гибралтар с 6:0 като гост, а от 21:45 часа стартира Кипър - Гърция.

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА - БЕЛГИЯ 3:4
0:1 Томас Мюние (4), 1:1 Харис Медунянин (30), 2:1 Един Виска (39), 2:2 Мичи Батшуай (59), 2:3 Яв Вертонген (68), 3:3 Дарио Думич (82), 3:4 Яник Ферейра Караско (83)