Белгия разби у дома аутсайдера Сан Марино с 9:0 и си гарантира преди всички останали участието на Евро 2020. Бронзовият медалист от Мондиал 2018 няма как да бъде изместен от едно от първите две места в група I на квалификациите за шампионата на Стария континент.

Гостите успяха да удържат нулевото равенство цели 28 минути, след като до края на първата част получиха шест попадения. Ромелу Лукаку (28, 41) вкара два от тези голове, а по един добавиха Насер Шадли (31) и Юри Тилеманс (45+1) Междувременно в 35-ата минута Броли сеи вкара автогол, а в 43-ата същото стори и Грандони. През втората част Кристиан Бентеке (79), Яри Вершарен (84-дузпа) и Тимоти Кастане (90) оформиха крайния резултат.

Русия пък смачка гостуващия тим на Шотландия с 4:0 и се нуждае от само две точки за класирането си на Европейското. Артьом Дзюба (57, 70) реализира два от головете, а по един добавиха Магомед Оздоев (60) и асистентът на първия гол Александър Головин (84), възползвал се от пас на Дзюба.

По-рано Кипър спечели с 2:1 при визитата си на Казахстан в друга среща от групата. След всички тези резултати Белгия е на върха с 21 точки и вече може да мисли за участието си на Евро 2020. Русия е на второ място с 18 точки и 8 аванс пред Кипър.