Белгия срази у дома Естония с 3:1 в мач от група "Е" на квалификациите от Европа и се класира за световното първенство в Катар догодина. В същото време Уелс не срещна съпротива от Беларус и спечели с 5:1, но остава на втората позиция в групата и ще играе бараж по пътя към Мондиал 2022, след като е на 3 точки пред Чехия и по-добри показатели в преките двубои.

В Брюксел домакините поведоха с гол на Кристиан Бентеке (11) след груба грешка на Матвей Игонен. Последваха няколко пропуска на Кевин де Бройне и Бентеке два пъти, но до втори гол до почивката не се стигна. Яник Ферейра Караско (53) стреля от границата на наказателното поле и реализира второто попадение в мача, а естонците намалиха чрез Ерик Сорга (70). Малко след това Торган Азар (74) оформи крайния резултат.

По същото време Уелс размаза Беларус с 5:1. Бен Дейвис подаде към Арън Рамзи (3) за първия гол, а малко по-късно Гарет Бейл асистира на Неко Уилямс (20) за 2:0. След почивката Аарън Рамзи (50-дузпа) вкара втори гол за 3:0, а Бен Дейвис (77) се разписа след пас на Уилсън. Гостите върнаха едно попадение чрез Артьом Концевой (87), но Конър Робъртс (89) оформи крайното 5:1.

След тези резултати Белгия на върха с 19 точки и има 5 аванс пред Уелс, а двата тима се срещат в последния кръг в Кардиф. Чехия е на третата позиция с 11 точки, Естония е с 4, а на дъното остава Беларус с 3 пункта.

Група Е
Белгия - Естония 3:1
1:0 Кристиан Бентеке (11), 2:0 Яник-Ферейра Караско (53), 2:1 Ерик Сорга (70), 3:1 Торган Азар (74)

Уелс - Беларус 5:1
1:0 Аарън Рамзи (3), 2:0 Неко Уилямс (20), 3:0 Аарън Рамзи (50-дузпа), 4:0 Бен Дейвис (77), 4:1 Артьом Коцевой (87), 5:1 Конър Робъртс (89)