Белгия разби у дома Кипър с 6:1 в последния си мач от група I на квалификациите за Евро 2020 и завърши на първата позиция с пълен актив от 30 точки. Николас Йоану (30) изведе гостите напред в резултата, но „червените дяволи“ не им простиха и ги унищожиха. Кристиан Бентеке (16, 67) вкара първия и последния гол за домакините, а на два пъти се разписа още Кевин де Бройне (35, 41). Яник Караско (44) вкара само едно попадение, а в 51-ата минута Христофору си реализира автогол. В крайна сметка Кипър остана на четвъртата позиция с 10 точки.

Русия спечели убедително с 5:0 при визитата си на Сан Марино, но още преди тази среща имаше гарантирана втората позиция и участие на Европейското. Кузяев (2), Петров (19), Миранчук (49), Йонов (56) и Комличенко (78) бяха точки за руснаците, които финишираха втори с 24 точки. Сан Марино очаквано приключи без нито една точка и тези квалификации.

Шотландия срази у дома Казахстан с 3:1 и завърши на третата позиция с 15 точки. Зайнутдинов (34) изведе гостите напред в резултата, но Джон Макгин (48, 90+1) и Стивън Нейсмит (64) донесоха трите точки за „гайдарите“, завършили с общо 15 точки. Те ще имат допълнителен шанс за класиране на Евро 2020 чрез плейофите в Лигата на нациите през март догодина. Казахстан остана пети с 10 точки.