Белгия показа, че с пълно основание може да се счита за един от най-силните отбори в света в момента. “Червените дяволи” удариха Швеция с 2:0 в контрола, играна в Стокхолм. Головете отбелязаха Ромелу Лукаку и Еден Азар, а шведите играха без големия си лидер Златан Ибрахимович. Много силен мач направи Лукаку, който наскоро заби хеттрик за победата с 5:1 над Люксембург. Нападателят откри резултата в 34-ата минута след шут извън наказателното поле, с който изненада стража на "тре кронур" Андреас Исаксон. В 78-ата минута Азар и Дивок Ориджи размениха пасове, след които звездата на Челси хладнокръвно прониза вратаря на домакините за 0:2. Успехът на белгийците можеше да е и по-изразителен, но в добавеното време удар на Кевин де Брюин срещна гредата.