Белгия продължава победния си ход в европейските квалификации. „Червените дяволи” спечелиха визитата си в Йерусалим на Израел с 1:0 и вече оглавяват група „В”.

Единственото попадение вкара Маруан Фелайни. Звездата на Манчестър Юнайтед се разписа още в 9-ата минута след асистенция на Компани. Гостите доиграха мача с човек по-малко, след като капитанът им беше изгонен в 64-ата минута. Компани загуби топката в центъра, спъна съперник отзад и си изкара втори жълт картон. Домакините натиснаха в опит да търсят изравняване, но с отлични намеси се прояви вратарят на белгийците Тибо Куртоа. Дългучът изби шутове на Захави и Сахар, за да запази трите точки на своя отбор. Белгия вече е лидер в групата с 11 точки, колкото има и Уелс. Израел е трети с 9 т.